ramush haradinaj

Lumir Abdixhiku letër publike liderëve partiakë: Ta shkurtojmë fushatën dhe përballjen politike ta bëjmë përmes debateve në media

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku u ka bërë ftesë publike liderëve të tri partive parlamentare, atij të…

11 months ago

Haradinaj: thotë 21 kandidatët e AAK-së për kryetar komunash janë pa afera korruptive

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka prezantuar 21 kandidatët për kryetar të komunës që do marrin pjesë në zgjedhjet lokale…

12 months ago

Haradinaj e vlerëson si ngjarjen më të rëndësishme vendimin e GJND-së

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kujtuar 11 vjetorin e vendimit të GJND-së për ligjshmërinë e Pavarësisë së Kosovës. Haradinaj…

1 year ago

Haradinaj bënë përgjegjës kryeministrin Kurti se po rrezikon partneritetin strategjik me Amerikën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se asnjë qeveri, e asnjë kryeministër nuk mund ta rrezikojë…

1 year ago

Carla Del Ponte tregon se një sekretare e shtetit e telefonoi kur po e hetonte Ramush Haradinajn

Ish-kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës për ish-Jugosllavi, Carla Del Ponte, në një intervistë për mediumin gjerman “Der Spiegel“, ka treguar…

1 year ago

Bekë Berisha kandidon për kryetar të Istogut si pjesë e AAK-së

  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se kandidaturat e AAK-së për kryetar komunash kanë…

1 year ago

Ramush Haradinaj i reagon ashpër Kurtit

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, si një prej ish-komandantëve më të rëndësishëm të Ushtrisë Çlirimtare të…

1 year ago

Haki Abazi: Ramush Haradinaj, cili shërbim sekret të ka kthyer nga burgu në Francë drejt në kryeministri?

Deputeti i VV-së, Haki Abazi i është kundërpërgjigjur kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili ia bëri pyetjen në seancë…

1 year ago

Haradinaj: Kërkoj të hiqet ora policore dhe të lejohen dasmat para ardhjes së mërgimtarëve

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës të përgatitet për pritjen…

1 year ago

Haradinaj: Ata të cilët nuk po mund të jenë plotësisht të përkushtuar, po lirohen nga përgjegjësitë që kanë në AAK

Haradinaj shkruan se AAK-ja fokusin kryesor dhe energjitë e saj i ka të orientuara për zgjedhjet komunale të radhës. I…

1 year ago