vaksinat

A janë vaksinuar qytetarët (VIDEO)

Vaksinimi ka kohë që ka filluar në Kosovë. Se a janë vaksinuar qytetarët si dhe a do të vaksionohen, DTV…

11 months ago

Pfizer konfirmon marrëveshjen me Kosovën

Gjiganti farmaceutik Pfizer ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, marrëveshjen e arritur me Qeverinë e Kosovës për furnizim me…

1 year ago

IKSHPK: Ja si funksionojnë vaksinat dhe sa doza janë të nevojshme

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka inkurajuar qytetarët që të përcjellin njoftimet zyrtare për fazat e ardhshme të vaksinimit dhe…

1 year ago

Në Kosovë 38 mijë e 400 vaksina AstraZeneca arrijnë të mërkurën

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se të mërkurën do të arrijnë në Kosovë 38 mijë e 400 doza të vaksinës…

1 year ago

Osmani: Falënderoj presidentin Biden për ndihmën rreth vaksinave

"E falenderoj Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden,  për letrën e tij të përzemërt në emër të…

1 year ago

U maskuan si gjyshe për të marrë vaksinën anti-COVID, organet kompetente në Florida e zbulojnë të vërtetën

Dy gra nga Florida ishin maskuar si gjyshe me qëllim që të mund të vaksinohen kundër coronavirusit, kanë bërë të…

1 year ago