Sport

Tre emrat që mund ta zëvendësojnë Ronaldon te Juventusi

Me Manchester Cityn që nuk është i gatshëm të shesë Gabriel Jesusin, Juventusi thuhet se i konsideron Mauro Icardit, Moise Kean dhe Luka Jovic për të zëvendësuar Cristiano Ronaldon.

Ylli portugez është në bisedime me Manchester Cityn dhe agjenti i tij Jorge Mendes mbërriti në Torino të mërkurën për të takuar klientin e tij.

Kalimi i tij në Etihad mbetet i komplikuar pasi gjigantët e Ligës Premier nuk duan të paguajnë asnjë tarifë për nënshkrimin me ish-yllin e Manchester Unitedit dhe Real Madridit, ndërsa Juventusi kërkon të paktën 25 milionë euro.

Ronaldo dëshiron të largohet nga Juventusi dhe Zonja e Vjetër po shqyrton disa zëvendësime të mundshme për 36-vjeçarin.

Gabriel Jesus është objektivi kryesor i Bianconerëve, por Manchester City nuk dëshiron ta shesë yllin brazilian.

Sipas gazetës italiane La Gazzetta dello Sport, lojtarët si Mauro Icardi, Moise Kean dhe Luka Jovic janë në radarët e Juventusit.

Kean u largua nga Bianconerët në vitin 2019, duke përfunduar një transferim prej 30 milionë eurosh në Everton, ndërsa Icardi është një objektiv afatgjatë i Juves që kishin ndjekur argjentinasin gjatë kohës së tij në Sampdoria dhe Inter.

Ish-kapiteni i Nerazzurrëve është i dëmtuar dhe do të qëndrojë jashtë fushave për një muaj, por ai është ende një objektiv për gjigantët e Serie A.

Gazeta Tuttosport gjithashtu përmendi Anthony Martial të Manchester United si një zëvendësues të mundshëm për Ronaldon.

DTV-9

Recent Posts

Protestojnë punëtorët e minierës “Golesh” para Qeverisë së Kosovës

Punëtorët e minierës “Golesh” kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të largimit në…

4 months ago

Në Turqi arrestohet edhe një gazetare

Policia bastisi shtëpinë e gazetares Nurcan Yalçın në lagjen Kayapınar të Diyarbakirit. Pas kontrollit në…

4 months ago

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu…

4 months ago

Kamerat s’funksionuan në momentin e arratisjes së Radojçiqit, nisin hetimet për këtë çështje

Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurori Rasim Maloku. Ai ka thënë se kanë nisur hetimet…

4 months ago

IPK rekomandon suspendimin e tre policëve pas ikjes së Milan Radojçiqit nga pika kufitare Bërnjak

Në njoftim thuhet se personi në fjalë ka ikur me veturë në drejtim të Serbisë…

4 months ago

Deputetët kaq shpenzuan në dy muajt e fundit të vitit për të shkuar në Kuvend

Për periudhën nëntor-dhjetor të vitit 2021, një deputet ka shpenzuar deri në 870 euro për…

4 months ago