Showbiz

Vdes aktorja e njohur e ‘Peaky Blinders’

 

Aktorja Helen McCrory e njohur për rolet e saj në “Peaky Blinders” dhe në tre filma të “Harry Potter”, ka ndërruar jetë nga kanceri në moshën 52-vjeçare.

Lajmin e hidhur e dha bashkëshorti i saj, Damian Lewis, përcjellë DTV.biz.

Ai ka treguar se McCrory është ndarë nga jeta paqësisht në shtëpi pas një beteje heroike me kancerin.

“Ajo vdiq, ndërsa jetoi. Pa frikë. Zot ne e duam atë dhe e dimë se sa me fat jemi që e patëm në jetën tonë. Ajo shkëlqente kaq shumë. Shko tani vogëlushe në ajër dhe faleminderit”, ka shkruar ai në një postim në “Twitter”. /DTV.biz/

DTV-6

Recent Posts

Protestojnë punëtorët e minierës “Golesh” para Qeverisë së Kosovës

Punëtorët e minierës “Golesh” kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të largimit në…

8 months ago

Në Turqi arrestohet edhe një gazetare

Policia bastisi shtëpinë e gazetares Nurcan Yalçın në lagjen Kayapınar të Diyarbakirit. Pas kontrollit në…

8 months ago

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu…

8 months ago

Kamerat s’funksionuan në momentin e arratisjes së Radojçiqit, nisin hetimet për këtë çështje

Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurori Rasim Maloku. Ai ka thënë se kanë nisur hetimet…

8 months ago

IPK rekomandon suspendimin e tre policëve pas ikjes së Milan Radojçiqit nga pika kufitare Bërnjak

Në njoftim thuhet se personi në fjalë ka ikur me veturë në drejtim të Serbisë…

8 months ago

Deputetët kaq shpenzuan në dy muajt e fundit të vitit për të shkuar në Kuvend

Për periudhën nëntor-dhjetor të vitit 2021, një deputet ka shpenzuar deri në 870 euro për…

8 months ago