LifeStyle

YouTube ka filluar me testimin e një opsioni për shkarkimin e videove në kompjuter

Shërbimi Video YouTube ka filluar testimin e një opsioni që lejon përdoruesit të shkarkojnë klipet në kompjuter.

Sot, ka shumë mënyra për të shkarkuar klipet e YouTube në internet, përfshirë faqet e internetit të rrezikshme, dhe shërbimi i popullarizuar i videove tani dëshiron të ofrojë një zgjidhje gjithnjë e më të thjeshtë për përdoruesit e kompjuterit. Ky është butoni i shkarkimit ose opsioni i shkarkimit të videos, i cili aktualisht është në dispozicion për abonuesit Premium. Kjo nuk është një surprizë e madhe, sepse përdoruesit Premium në pajisjet mobile tashmë kanë të njëjtën mundësi.

Butoni i shkarkimit ndodhet në të djathtë të opsionit Share nën video, ose pranë menusë së shfletuesit.

Pasi të shkarkohet, videoja ruhet në një bibliotekë jashtë linje të YouTube dhe mund të shihet në rezolucion 144 deri në 1.080p, ndërsa opsioni i rezolucionit 4K nuk është i disponueshëm.

 

 

 

DTV-9

Recent Posts

Protestojnë punëtorët e minierës “Golesh” para Qeverisë së Kosovës

Punëtorët e minierës “Golesh” kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të largimit në…

8 months ago

Në Turqi arrestohet edhe një gazetare

Policia bastisi shtëpinë e gazetares Nurcan Yalçın në lagjen Kayapınar të Diyarbakirit. Pas kontrollit në…

8 months ago

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu…

8 months ago

Kamerat s’funksionuan në momentin e arratisjes së Radojçiqit, nisin hetimet për këtë çështje

Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurori Rasim Maloku. Ai ka thënë se kanë nisur hetimet…

8 months ago

IPK rekomandon suspendimin e tre policëve pas ikjes së Milan Radojçiqit nga pika kufitare Bërnjak

Në njoftim thuhet se personi në fjalë ka ikur me veturë në drejtim të Serbisë…

8 months ago

Deputetët kaq shpenzuan në dy muajt e fundit të vitit për të shkuar në Kuvend

Për periudhën nëntor-dhjetor të vitit 2021, një deputet ka shpenzuar deri në 870 euro për…

8 months ago